Azərbaycan Universitetinin əməkdaşları Türkiyədə keçirilən “Beynəlxalq Həftə”də iştirak edir
Azərbaycan Universiteti Türkiyənin Kastamonu Universitetində keçirilən “Beynəlxalq İşçi Həftəsi”ndə (International Staff Week) təmsil olunur. Tədbirdə universitetin Siyasi və ictimai elmlər kafedrasının müdiri Elvin Talışınski və Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekan müavini Nahid Almasov iştirak edir. Beynəlxalq tədbir çərçivəsində 20-yə yaxın ölkənin universitetləri ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunur, gələcək birgə layihələrin reallaşdırılması perspektivləri qiymətləndirilir.
Kastamonu Universiteti tərəfindən təşkil olunan tədbirin məqsədi universitetlər arasında beynəlxalq akademik əməkdaşlığın gücləndirilməsinə töhfə verməkdir.
Səfər çərçivəsində Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekan müavini Nahid Almasov Kastamonu Universiteti tələbələrinə “Menecment iqtisadiyyatı” fənnindən “Qeyri-müəyyənlik şəraitində qərarvermə” (Decision making under uncertainty) və “Qiymət diskriminasiyası” (Price discrimination) mövzularında mühazirə oxuyub.
Kafedra müdiri Elvin Talışınski isə böyük Azərbaycan şairi Bəxtiyar Vahabzadənin anım mərasimində çıxış edərək onun yaradıcılığının türk dünyasının mənəvi birliyindəki roluna dair fikirlərini bölüşüb.
5 günlük proqram bu gün bağlanış mərasimi ilə yekunlaşıb. Mərasimdə Kastamonu Universitetinin rəhbərliyi tərəfindən tədbirin bütün iştirakçılarına, o cümlədən Azərbaycan Universitetinin nümayəndələrinə müvafiq sertifikatlar təqdim olunub.

Staff of Azerbaijan University participate in “International Staff Week” held in Turkiye
Azerbaijan University was represented at the “International Staff Week” hosted by Kastamonu University in Turkey. The University delegation included Elvin Talyshinski, head of the Department of Political and Social Sciences, and Nahid Almasov, deputy dean of the Faculty of Business and Economics. During the international event, opportunities for cooperation with universities from approximately 20 countries were discussed, and prospects for the implementation of future joint projects were evaluated.
The primary objective of the event, organized by Kastamonu University, was to promote the strengthening of international academic cooperation among universities.
As part of the visit, Nahid Almasov, Deputy dean of the Faculty of Business and Economics, delivered lectures to students of Kastamonu University on the topics “Decision making under uncertainty” and “Price discrimination” within the framework of the “Managerial economics” course.
Head of Department Elvin Talyshinski also spoke at a memorial ceremony dedicated to the great Azerbaijani poet Bakhtiyar Vahabzade, sharing his reflections on the role of the poet’s work in fostering the spiritual unity of the Turkic world.
The five-day program concluded today with a closing ceremony. During the ceremony, the administration of Kastamonu University presented certificates to all participants, including the representatives of Azerbaijan University.