“Həvəsin son nəfəsin olmasın” mövzusunda vebinar keçirilib
Sosial işin təşkili kafedrasının tərkibində fəaliyyət göstərən “Empatiya” klubu tərəfindən narkomaniyanın fəsadlarına həsr olunmuş “Həvəsin son nəfəsin olmasın” adlı vebinar keçirilib. Vebinarın qonağı Respublika Narkoloji Mərkəzinin şöbə müdiri, psixiatr, narkoloq Pərvin Məmmədov olub.
Tədbirdə Gənclərlə iş ixtisası üzrə magistratura I kurs tələbəsi Şalan Novruzovun “Psixotrop maddələr”, Həyat fəaliyyətinin müxtəlif sahələrində sosial iş ixtisası üzrə magistratura II kurs tələbələri Kəmalə Abbasovanın “Psixoloji amillərin, ailə və şəxsiyyət xüsusiyyətlərinin asılılıqlardakı rolu” və  Aygün Muradlının “Əlilliyi olan şəxslərin narkotik maddədən asılılığı və narkomaniyanın fəsadları” mövzusunda təqdimatları dinlənilib.
Qonaq tələbələrin təqdimatlarına münasibət bildirib, narkomaniya ilə mübarizədə maarifləndirici tədbirlərin və profilaktiki işin təşkilinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Pərvin Məmmədov iştirakçıların mövzu ilə bağlı suallarını cavablandırıb.
Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Tünzalə Verdiyeva bildirib ki, vebinar “Empatiya” klubunun bu tədris ili üçün sonuncu tədbiridir. Kafedra müdiri dəvəti qəbul etdiyinə görə Pərvin Məmmədova və il ərzində göstərdikləri təşəbbüskarlıq və təşkil olunan tədbirlər üçün klub üzvlərinə və tələbələrə təşəkkür edib.

A webinar was held on the topic "Don`t let your passion be your last breath"
Empathy Club, which operates within the Department of Social Work, held a webinar dedicated to the consequences of drug addiction on the topic "Don't let your passion be your last breath". The guest of the event was the head of the department of the Republican Narcology Center, psychiatrist, narcologist Parvin Mammadov.
The topics on "Psychotropic substances" by Shalan Novruzov, a first-year student majoring in youth work, "The role of psychological factors, family and personality traits in addictions" by Kamala Abbasova, a second-year master's student in social work in various fields of life, and Aygun Muradli's " Persons with disabilities’ addiction of drug and its consequences” were presented .
Parvin Mammadov commented on the students' presentations, emphasizing the importance of organizing awareness-raising events and preventive work in the fight against drugs. Parvin Mammadov answered the questions of the participants.
Tunzala Verdiyeva, head of the department of social work organization, said that the webinar is the last event of the Empathy Club for this academic year. The head of the department thanked Parvin Mammadov for accepting the invitation and the club members and students for their initiative and organized events during the year.