Tələbələrimiz proqramlaşdırma müsabiqəsinin yarımfinalına vəsiqə qazanıb
Azərbaycan Universitetinin Fəhmin Zakirli, Əlizaman Həbibli və Amin Qafarovdan ibarət AU_2 komandası 29 noyabr-1 dekabr tarixlərində Gürcüstan Respublikasının Tbilisi şəhərində keçiriləcək 44-cü ICPC - Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma müsabiqəsinin yarımfinal mərhələsində və Cənubi Qafqaz açıq çempionatında iştirak etmək hüququ qazanıb. Tələbələrimiz bu uğura müsabiqənin ötən həftəsonunda keçirilən regional mərhələsi və Azərbaycan Birinciliyində əldə etdiyi nəticəyə əsasən nail olub və yarışın 3-cü dərəcəli diplomunu əldə edib. Komandanın rəhbəri İnformasiya-kommunikasiya fakültəsinin dekanı Asif Paşayevdir.
Qeyd edək ki, “44-cü ICPC-Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma” müsabiqəsinin regional mərhələsində (XV Azərbaycan Birinciliyi) 18 ali təhsil müəssisəsindən 54 komanda və 3 məktəblilər komandası (müsabiqədən kənar) iştirak edib. Müsabiqədə komandalara 5 saat ərzində 13 alqoritmik məsələni C, C++, Java və ya Python proqramlaşdırma dillərində həll etmək tapşırığı verilib.

Our students were qualified for the semi-finals of the programming competition
Fahmin Zakirli, Alizaman Habibli and Amin Gafarov participants of AU_2 team of Azerbaijan University got the opportunity to participate in the 44th ICPC - University Students' International Programming Contest and the South Caucasus Open Championship, from November 29 to December 1, in Tbilisi, Georgia. Our students achieved this success due to last week`s regional stage of the competition and gained results at the Azerbaijan Championship. The third degree diploma was achieved by them. The team leader is Asif Pashayev- the dean of the Faculty of Information and Communication.
It is to be noted that 54 teams and 3 school student teams (out of competition) from 18 universities took part in in the regional stage of the “44th ICPC-University Students International Programming Contest” (XV Azerbaijan Championship). In the competition the teams were instructed to solve 13 algorithmic problems in C, C ++, Java or Python programming languages within 5 hours.