İKT tələbələrinin istehsalat təcrübəsi davam edir
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya - kommunikasiya texnologiyaları (İKT) fakültəsinin sonuncu kurs tələbələrinin istehsalat təcrübəsi uğurla davam edir. Tələbələr Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, SOCAR-İnformasiya Texnologiyaları və Rabitə İdarəsi, "SİNAM" şirkəti kimi qurumlarda real iş mühitində istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Müəssisələrdə tələbələrin praktiki bacarıqlarını inkişaf etdirmək üçün geniş və əlverişli imkanlar yaradılıb. Tələbələr əldə etdikləri bilikləri real şəraitdə tətbiq edərək nəzəri biliklərini möhkəmləndirir, sistem mühəndisliyi, İT xidmətləri və Kompüter mühəndisliyinin elmi-praktik əsaslarını öyrənirlər. Onlar eyni zamanda İT layihələrinin idarə olunması, “elektron hökumət” və “rəqəmsal dövlət” sahələri üzrə praktiki bilik və bacarıqlar qazanırlar.
İnformasiya təhlükəsizliyi, İnformasiya texnologiyaları və Kompüter mühəndisliyi ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələrin təcrübə prosesinə Riyaziyyat və informatika kafedrasının baş müəllimləri Nurdan Ağayeva, Samirə Hüseynova, İlahə Kazımova və dosent Səadət Əliyeva rəhbərlik edirlər.

The industrial internship of final-year students from the Faculty of Information and Communication Technologies (ICT) at Azerbaijan University is progressing successfully. Students are gaining practical experience in real working environments at institutions such as the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, the IT and Communications Department of SOCAR, and the Sinam Company.
These institutions offer extensive and favorable opportunities for students to develop their practical skills. Students consolidate their theoretical knowledge by applying it in real-world settings, studying the scientific and practical foundations of systems engineering, IT services, and computer engineering. They also acquire hands-on knowledge and skills in areas such as IT project management, e-Government, and Digital Government.
The internship process for students majoring in Information Security, Information Technologies, and Computer Engineering is supervised by senior lecturers of the Department of Mathematics and Computer Sciences Nurdan Agayeva, Samira Huseynova, Ilaha Kazimova and assoc. prof. Saadat Aliyeva.