Azərbaycan Universiteti tələbələr üçün “Karantin zamanı psixi sağlamlığın qorunması yolları” mövzusunda vebinar təşkil edib. Onlayn tədbirə Bakıda və bölgələrdə fəaliyyət göstərən universitetlərin 70-dən çox tələbə və magistrantı qoşulub.
Vebinarda karantin müddətində vaxtın səmərəli təşkili yolları, həyəcan, narahatlıq, depressiya kimi halların artması, stresin idarə olunması, gündəlik həyatın müxtəlif sferalarının nəzərdən keçirilməsi, karantindən sonrakı həyat kimi mövzular müzakirə olunub.
Vebinarı Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi, psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru Aynur Bünyatova aparıb.

Webinar on "Ways to protect mental health during quarantine" at Azerbaijan University
Azerbaijan University has organized a webinar for students on "Ways to protect mental health during quarantine." More than 70 students and graduate students of universities operating in Baku and the regions attended the online event.
The webinar discussed subjects as ways to manage time effectively during quarantine, increase anxiety, depression, stress management, review various aspects of daily life, and post-quarantine life.
The webinar was conducted by Aynur Bunyatova, a lecturer of Organization of Social Work Depatment, Doctor of Philosophy in Psychology.