Azərbaycan Universitetində “Keyfiyyət elçiləri” klubu təsis olunub
Azərbaycan Universitetində Keyfiyyət təminatı şöbəsinin təşəbbüsü və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) “Keyfiyyət elçisi” layihəsində iştirak edən fəal tələbələrin dəstəyi ilə “Keyfiyyət elçiləri” klubu təsis edilib.
Klubun əsas məqsədi universitetdə keyfiyyət mədəniyyətinin formalaşdırılması və inkişafında tələbələrin fəal iştirakını təmin etmək, tələbələr arasında maarifləndirmə işləri aparmaq, onların hüquqlarının qorunmasına dəstək olmaq, qarşılaşdıqları problemləri aradan qaldırmaq məqsədilə Keyfiyyət təminatı şöbəsi və universitet rəhbərliyinə rəy və təkliflərini bildirməkdir.
“Keyfiyyət elçiləri” klubu 8 üzvlə fəaliyyətə başlayıb və sıraları yeni üzvlərə açıqdır. Klubun fəaliyyətinə yüksək akademik göstəricilərə malik, sosial və elmi sahələrdə də aktivlik göstərən, təşəbbüskar, yaradıcı düşüncəli, innovativ ideyalara açıq, komanda ruhuna sahib, liderlik və ünsiyyət bacarıqları olan tələbələrin cəlb olunması planlaşdırılır.
Kluba üzvlük könüllüdür. Hazırda klubun əsasnaməsi hazırlanır. Sənəddə klubun fəaliyyət istiqamətləri, üzvlərin hüquq və vəzifələri aydın şəkildə göstəriləcək və bütün tələbələrə təqdim olunacaq.

The “Quality Ambassadors” Club established at Azerbaijan University
The “Quality Ambassadors” Club has been established at Azerbaijan University on the initiative of the University’s Quality Assurance Department and with the support of active students participating in the “Quality Ambassadors” project of the Education Quality Assurance Agency (TKTA).
The primary objective of the Club is to ensure students’ active participation in the formation and development of a culture of quality within the University, to carry out awareness-raising and educational activities among students, to support the protection of their rights, and to provide feedback and recommendations to the Quality Assurance Department and the University administration aimed at addressing the issues they encounter.
The “Quality Ambassadors” Club commenced its activities with eight members and is open to new applicants. It is planned to involve students with strong academic performance who are active in social and research-related activities, entrepreneurial and creative, open to innovative ideas, and who possess a strong team spirit as well as leadership and communication skills.
Membership in the Club is voluntary. The Club’s charter is currently under development. The document will clearly define the Club’s areas of activity, as well as the rights and responsibilities of its members, and will be presented to the entire student body upon completion.