Azərbaycan Universitetinin Təlim və Tədris Mərkəzində magistrant, doktorant və dissertantlar üçün “Tədqiqat metodları” seriyasından birinci master-klass keçirilib. Master-klassı Azərbaycan Universiteti rektorunun məsləhətçisi, Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının professoru Paul Gibbs aparıb.
Master-klassda iştirakçılara tədqiqat işinin planlanması və yerinə yetirilməsi ilə bağlı ilkin anlayışlar təqdim olunub. Tədbirdə 20-yə yaxın magistrant, doktorant və dissertant iştirak edib.
Master - klass magistrant, doktorant və dissertantların layihə, diplom və dissertasiya işlərinin uğurlu hazırlanması üçün tədqiqat bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi məqsədilə təşkil olunur.
Professor Paul Gibbsin “Tədqiqat metodları”na həsr olunmuş ikinci master - klassı 2 həftə sonra olacaq.

A master class was held for undergraduates, doctoral students and candidates for a degree
The first master-class of the “Research Methods” series for undergraduates, doctoral students and candidates for a degree was held at the “Training and Teaching Center” of Azerbaijan University.
The master-class was conducted by Paul Gibbs, an advisor to the rector of Azerbaijan University, professor of the Department of Finance and Economics.
In the master-class, participants were given preliminary insights into the planning and implementation of the research. The event was attended by about 20 undergraduates, doctoral students and candidates for a degree.
Master-class is organized to develop research skills of undergraduates, doctoral students and candidates for a degree for successful preparation of project, diploma and dissertation work.