“Məişət zorakılığına yox deyək” adlı tədbir keçirilib
Azərbaycan Universiteti Sosial işin təşkili kafedrası ilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Məişət zorakılığına YOX deyək” adlı maarifləndirmə tədbiri keçirilib.
Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Tünzalə Verdiyeva tədbiri açaraq mövzunun aktuallığı və əhəmiyyəti barədə tələbələrə məlumat verib.
Tədbirdə komitənin Ailə Problemləri şöbəsinin böyük məsləhətçisi Səmra Əliyeva “Gənclərin məişət zorakılığı və onun qarşısının alınması, nəticələrinin aradan qaldırılması istiqamətində maarifləndirilməsi” mövzusunda çıxış edib. Komitənin Ailə Problemləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Rafiq Mahmudov isə “Özümüzü məişət zorakılığından necə qorumalıyıq?” mövzusunda statistik məlumatların əks olunduğu təqdimat edib.
Sonda “Affekt” adlı mövzu üzrə qısametrajlı film nümayiş olunub.
Qeyd edək ki, görüş “Azərbaycan Respublikasında məişət zorakılığı ilə mübarizəyə dair 2020–2023-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”na əsasən keçirilib.

The event took place” Say NO to domestic violence"
Azerbaijan University, together with the Department of Social Work Organization and the State Committee on Family, Women and Children Issues, held an educational event entitled “Say No to domestic violence”.
The head of the Department of Social Work Organization Tunzala Verdieva, opening the event, informed students about the relevance and significance of the topic.
At the event, Samra Aliyeva, Senior Adviser of the Family Problems Department of the Committee, made a report on the topic ”educating young people about domestic violence and its prevention, elimination of consequences". The Chief Adviser of the Family Problems Department of the Committee, Rafik
Makhmudov, made a presentation in which statistical data on this topic were reflected.
At the end, a short film on the theme ”Affect" was shown.
It should be noted that the meeting was organized in accordance with the “National Action Plan to Combat domestic violence in the Republic of Azerbaijan for 2020-2023".