Məzunlarımız “Oxbridge Academy”də işə başlayıb
Azərbaycan Universitetinin məzunları dünyanın nüfuzlu tədris və təlim şirkəti “Pearson”ın Azərbaycandakı nümayəndəsi, eyni zamanda Azərbaycan Universitetinin yerli tərəfdaşlarından olan  “Oxbridge Academy” ümumi təhsil müəssisəsində işə qəbul ediliblər.
Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin məzunları Turan Nurməmmədova (Dünya iqtisadiyyatı) və Elvira Seyidova (Menecment), Humanitar fənlər fakültəsinin məzunu Fidan Əliyeva (Tərcümə - İngilis dili) işə qəbul prosesinin bütün mərhələlərini uğurla adlayaraq bu təhsil müəssisəsində müəllim köməkçisi olaraq işə başlayıblar.
Onların iş həyatındakı ilk uğurlu addımlarının arxasında Azərbaycan Universiteti Karyera Mərkəzinin böyük dəstəyi var. Belə ki, məzunları daim diqqət mərkəzində saxlayan mərkəz, ali təhsil müəssisəsinin karyera planlama strategiyasına uyğun olaraq onları bilik və bacarıqlarına uyğun vakansiyalara yönləndirməklə iş həyatına çıxışlarını dəstəkləyir.  Karyera mərkəzi tərəfindən davamlı olaraq tələbələrə daha aşağı kurslardan karyera planlama fikrinin aşılanması və onların iş dünyasına hazırlanması, məzunların məşğulluq problemlərinin həlli istiqamətində təşkilatı və maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirilir.

Our graduates have started working at “Oxbridge Academy”
Graduates of Azerbaijan University have been employed by “Oxbridge Academy’’ which is the representative of the world-renowned educational and training company Pearson. “Oxbridge Academy’’ is also the local partner of Azerbaijan University in Azerbaijan.
Graduates of  School of Business and Economics department Turan Nurmammadova (World Economy) and Elvira Seyidova (Management), graduate of the School of Humanities Fidan Aliyeva (Translation - English) have successfully passed all the stages of the recruitment process and began to work as a teacher assistant at this educational institution.
Career Center of Azerbaijan University has a great support behind their first successful steps in their work life. Thus, the center that keeps the graduates always in spotlight with their career planning strategy, supports them in their work life by directing them to vacancies according to their knowledge and abilities. The Career Center continuously carries out organizational and awareness-raising activities to educate students about the idea of career planning in lower grades and their preparation to the business world, solving employment problems of graduates.