Müəllimimiz onlayn beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış edib
Azərbaycan Universitetinin Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi Aynur Hacıyeva və Həyat fəaliyyətinin müxtəlif sahələrində sosial iş ixtisası üzrə magistratura 2-ci kurs tələbəsi Bahar Həsənli Türkiyədə nəşr olunan “Al Farabi” jurnalı tərəfindən təşkil olunan  7-ci Beynəlxalq Sosial Elmlər Konqresində məruzə ilə çıxış ediblər.
Aynur Hacıyevanın məruzəsi “Psixososial reabilitasiya xidmətlərinin təşkilində sosial işçinin rolu” mövzusuna həsr olunub. Bahar Həsənli isə “Uşaqlara qarşı zorakılığın aradan  qaldırılmasında sosial işin rolu ve inzibati orqanların iş prinsipləri” mövzusunda çıxış edib.
Qeyd edək ki, 3-5 aprel 2020 tarixləri arasında Bursa şəhərində keçirilməsi planlaşdırılan konqres pandemiya səbəbiylə 1-2 may tarixlərində onlayn olaraq təşkil olunub.

Our lecturer delivered a speech at the online international conference
Aynur Hajiyeva, a lecturer at the Department of Social Work Organization of Azerbaijan University and Bahar Hasanli, a sophomore master's student majoring in social work in different life stages, delivered a lecture at the 7th International Congress of Social Sciences organized by “Al Farabi” journal which is published in Turkey.
Aynur Hajiyeva’s speech was dedicated to “The Role of a Social Worker in the Organization of Psychosocial Rehabilitation Services”. Bahar Hasanli gave a talk on "The Role of Social Work in Eliminating Violence against Children and the Working Principles of Administrative bodies."
It should be noted that the congress, scheduled for April 3-5, 2020 in Bursa, was reorganized online on May 1-2 due to the pandemic.