Müəllimlərimiz “Sağlam Təhsil – Sağlam Millət” layihəsini beynəlxalq konfransda təqdim ediblər
Azərbaycan Universitetinin sosial işin təşkili kafedrasının müəllimləri Nigar Şahhüseynbəyova və Aynur Bünyatova Beynəlxalq Texnologiya, Təhsil və Elm Cəmiyyətinin (ISTES) təşkilatçılığı ilə keçirilən Humanitar, sosial və təhsil elmləri üzrə beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış ediblər. Məruzə “Dayanıqlı təhsilin multidisiplinar inkişafı” mövzusuna həsr olunub.
Tədqiqat işində Azərbaycan Respublikasının “Sağlam Təhsil – Sağlam Millət” layihəsi çərçivəsində aparılan monitorinqin nəticələri təqdim olunub. Ümumi və xüsusi təhsil müəssisələrində, eləcə də ümumi təhsil müəssisələrinin xüsusi siniflərində sağlam təlim mühitinin formalaşdırılması, sağlamlığı qoruyan təhsil texnologiyalarının hazırlanması və tətbiqi üzrə keçirilən “Sağlam Təhsil–Sağlam Millət” layihəsinin məqsədi təhsilalanların təlim nailiyyətlərini yüksəltməklə yanaşı, tədris şəraitindən irəli gələn hərəkət məhdudiyyətini və digər amilləri aradan qaldırmaq, onların sağlamlığını qorumaqdan ibarətdir. Bütün bunlar nəticədə sağlam Azərbaycan vətəndaşının yetişdirilməsinə xidmət edir.
Konfrans Niderlandın aparıcı elmi-analitik “Elsevier” şirkətinin “Scopus” və “Thomson Reuters” şirkətinin “Web of Science” platformasının dəstəyi ilə keçirilib. Konfransda ABŞ, Yunanıstan, Ukrayna, Tayvan, Azərbaycan, Albaniya, Türkiyə, İsveç, Səudiyyə Ərəbistanı, Cənubi Koreya, Xorvatiya, Qətər, Malayziya, Portuqaliya, Filippin, Yeni Zelandiya, Fransa, İsrail, Sinqaur, İspaniya, Braziliya, Mərakeş olmaqla 22 ölkədən 100-ə yaxın iştirakçı təmsil olunub.

Our teachers presented the project named “Healthy Education – Healthy Nation” at the international conference
05 may 2021
Baxış sayı: 3122
Nigar Shahhuseynbeyova and Aynur Bunyatova- teachers of the Social Work Department at Azerbaijan University, spoke at the international conference on the Humanities, Social, and Educational Sciences organized by the International Society for Technology, Education and Sciences (ISTES). The speech was on the topic of “Multidisciplinary development of sustainable education”.
The results of the monitoring carried out within the “Healthy Education – Healthy Nation” project of Azerbaijan Republic were presented in the research work. The aim of the “Healthy Education – Healthy Nation” project is to create a healthy learning environment in general and special education institutions, as well as special classes of general education institutions, to develop and apply health-protective educational technologies, to eliminate other factors, to protect their health. All this, in turn, serves to raise healthy Azerbaijani citizens.
The conference was supported by Scopus of Elsevier, a leading Dutch research analyst, and the Web of Science platform of Thomson Reuters. The conference was attended by 22 countries, including The United States, Greece, Ukraine, Taiwan, Azerbaijan, Albania, Turkey, Sweden, Saudi Arabia, South Korea, Croatia, Qatar, Malaysia, Portugal, The Philippines, New Zealand, France, Israel, Singapore, Spain, Brazil and Morocco with nearly 100 participants.