Nüşabə Quliyevanın məqaləsi nüfuzlu elmi jurnalda dərc olunub
Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin Direktoru Nüşabə Quliyevanın “Армянский вандализм против религиозных и культурных памятников в Карабахе” məqaləsi Ukraynanın nüfuzlu “Політикус” (Politicus) elmi jurnalında dərc olunub.
Məqalədə XX əsrin 90-cı illərində Dağlıq Qarabağ və ona bitişik ərazilərin Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən işğalından sonra oradakı mədəniyyət və dini abidələrin dağıdılması, muzey eksponatlarının talanması, məktəblərin yandırılması və digər vandalizm faktları araşdırılmışdır.
Jurnal Ukrayna Ali Attestasiya Komisiyasının tövsiyə edilən elmi nəşrləri siyahısındadır və beynəlxalq  Index Copernicus bazasında indekslənir.

Nushaba Guliyeva`s article was published in a prestigious scientific journal
Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin Direktoru Nüşabə Quliyevanın Counselor to Rector of Azerbaijan University, Director of The International Master's and Doctoral Center, Nushaba Guliyeva's article "Armenian vandalism against religious and cultural monuments in Karabakh" was published in a prestigious Ukrainian scientific journal “Politicus”.
The article investigates the facts of destruction of cultural and religious monuments, looting of museum exhibits, burning of schools and other vandalism after occupation of Nagorno-Karabakh and adjacent territories by Armenian Armed Forces in 90s of XX century.
The journal is included in the new List of scientific publications of the Higher attestation Commission of Ukraine, is indexed in the international scientific base Index Copernicus International.