Vyana səfərinin nəticələri müzakirə olunub
Azərbaycan Universitetində “Azərbaycan universitetlərində tədris və təlimin təkmilləşdirilməsi” PETRA (Promoting Excellence in Teaching and Learning in Azerbaijani Universities) layihəsi çərçivəsində Avstriyanın Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetində ezamiyyətdə olan nümayəndə heyətinin səfərinin nəticələri müzakirə olunub. Avstriyada 5 günlük intensiv təlim proqramında beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq, Avropa universitetləri ilə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi, elmi tədqiqat işlərinin təkmilləşdirilməsinə həsr olunan seminar və konfranslarda, “Azərbaycan və Avstriyada tədqiqat və inkişaf”, “Avropa Birliyinin Horizon 2020 Proqramında iştirak”, “Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetində Tədqiqat və İnkişaf”, “Azərbaycanda doktorantura təhsili”, “Erasmis+Nizami” layihəsi mövzularında təqdimatlarda  iştirak edən nümayəndələrimiz - Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov, Xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədova, Monitorinq və qiymətləndirmə üzrə  mütəxəssis Elçin Cəfərov  və Xarici dillər kafedrasının müəllimi Gülçöhrə Qədirova əldə etdikləri bilikləri tədbir iştirakçıları ilə bölüşüblər.
Tədbirdə Azərbaycan Universitetində elmi-tədqiqat işlərinin təşkili və təkmilləşdirilməsi, həmçinin PETRA layihəsi çərçivəsində qurulacaq  təlim və tədris mərkəzinin strategiyası müzakirə olunub, fikir mübadiləsi aparılıb.
Məlumatlandırma  və diskussiya xarakterli görüşdə universitetin elmi işlər üzrə prorektoru Yusif Qasımov,  fakültə dekanları, kafedra müdirləri, struktur bölmə rəhbərləri və müəllimlər iştirak edib.

The visit results to Vienna were discussed
The visit results of the business delegation to Austrian University of Vienna Applied Sciences within the framework of PETRA “Promoting Excellence in Teaching and Learning in Azerbaijan Universities” project were discussed at the Azerbaijan University. Our delegations attending the workshop and conferences on the cooperation with international organizations, exchange of experience with European universities, improvement of scientific research work, and the presentations on the subject of "Research and development in Azerbaijan and Austria", "Participation in the European Union Horizon 2020 Program", “Investigation and Development in Vienna University of Applied Sciences”, "Doctorate education in Azerbaijan", "Erasmus + Nizami" - Head of International Relations Department Bakhtiyar Badalov, Head of Department of Foreign Languages ​​Samira Mammadova, Monitoring and Evaluation Specialist Elchin Jafarov and Teacher of Foreign Languages ​​Chair Gulchohra Gadirova , shared their knowledge with event attendees during the 5 day intensive training program in Austria.
The arrangement and improvement of the scientific research work, as well as the strategy of the training center in the framework of PETRA project at the Azerbaijan University was discussed and the exchange of views was made at the event.
The meeting of the information and discussion importance was attended by pro-rector on scientific affairs Yusif Gasimov, deans, faculty heads, heads of structural divisions and teachers.