Rektor Səadət Əliyeva Almaniyaya gedən tələbələrlə görüşüb
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva Almaniyanın Koblenz Universitetinə təhsil almaya gedən tələbələr – Ruzigar Şirinov və Elimxan Əliyev ilə görüşüb. Rektor qeyd edib ki, beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsi, xaricdə təhsil imkanlarının axtarılması və yaradılması  universitetdə daim diqqət mərkəzində saxlanılır və tələbələr bu imkanlardan istifadə etməyə ruhlandırılır.  Xaricdə təhsil almağın karyera üçün üstünlükləri haqqında danışan Səadət Əliyeva tələbələrə öz tövsiyələrini verib.
Qeyd edək ki, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri  Ruzigar Şirinov (Maliyyə, II kurs) və Elimxan Əliyev (Maliyyə, II kurs) 2017/2018-ci tədris ilinin yaz semestrini “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Almaniyanın tərəfdaş Koblenz Universitetində oxuyacaqlar. Bu gün Almaniyaya yola düşən tələbələr Koblenz Universitetində akademik təcrübə də keçəcəklər.  Tələbələrimiz vətənə avqust ayının sonunda qayıdacaqlar.

Rector Saadat Aliyeva met with students traveling to Germany
Rector of Azerbaijan University, Saadat Aliyeva met with students - Ruzigar Shirinov and Elimkhan Aliyev traveling to Koblenz University in Germany. The Rector noted that the expansion of international relations, the search and creation of educational opportunities in abroad is always in the focus of the university, and the students are encouraged to use these opportunities. Saadat Aliyeva spoke about the advantages of career training abroad and gave her recommendations.
Let's note that students of Business and Economics Faculty, Ruzigar Shirinov (Finance, II course) and Elimkhan Aliyev (Finance, II course) will be studying summer semester of the 2017/2018 academic year at German partner Koblenz University within the Erasmus + exchange program. Students traveling to Germany today will also have an academic experience at Koblenz University. Our students will return to their homeland by the end of August.