Rektor Səadət Əliyeva təltif olunub
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqının (ATİAHİ) yaradılmasının 100 illiyi münasibətilə həmkarlar ittifaqı hərəkatında xidmətlərinə görə “Yubiley döş nişanı” ilə təltif olunub. Rektor bu mükafata ATİAHİ Respublika Komitəsinin Rəyasət Heyətinin qərarı ilə layiq görülüb.
Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı 1920-ci il iyunun 9-da yaradılıb və yarandığı vaxtdan bu günə kimi öz üzvlərinin, müəllimlərin, təhsil sahəsində çalışan işçilərin əmək və sosial hüquqlarının qorunmasında, onların asudə vaxtının səmərəli keçirilməsində, istirahətlərinin təşkilində böyük xidmətləri olub.

Rector Saadat Aliyeva was awarded
Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva was awarded the "Jubilee Badge" for her services in the trade union movement on the occasion of the 100th anniversary of the Free Trade Union of Educators of Azerbaijan (FTUEA). The rector was awarded this prize by the decision of the Presidium of the Republican Committee of FTUEA.
The Free Trade Union of Educators of Azerbaijan was established on June 9, 1920 and since its inception has made great contributions to the protection of labor and social rights of its members, teachers, education workers, the effective conduct of their leisure time and recreation.