Rektor Səadət Əliyeva ABŞ səfirliyinin rəsmi qəbulunda iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin rektoru, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səadət Əliyeva ABŞ-nın Azərbaycandakı səfirliyində keçirilən rəsmi qəbulda iştirak edib. Tədbir ABŞ səfirliyinin yeni İctimaiyyətlə əlaqələr üzrə müşaviri cənab Michael Hackett və onun müavini cənab Anthony Dean Franchinanı qarşılamaq məqsədilə təşkil olunub.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycan Universiteti ilə ABŞ səfirliyi arasında davam edən əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub, xüsusilə təhsil sahəsində gələcək planlara toxunulub. Görüşdə universitetin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Elmira İsmayılova da iştirak edib.
Qeyd edək ki, 2025/2026-cı tədris ili ərzində Azərbaycan Universiteti Fulbright İngilis Dili Tədrisi üzrə Assistent (ETA) proqramı çərçivəsində ölkəyə gələn üç müəllimdən birini qəbul edəcək. Bu proqram və proqram çərçivəsində qurulan əməkdaşlıqlar həm universitetin qlobal əlaqələrini gücləndirir, həm də tələbələr üçün beynəlxalq təcrübə və dil bacarıqlarının inkişafı baxımından böyük imkanlar yaradaraq yeni perspektivlər açır.

Rector Saadat Aliyeva attended official reception at the U.S. Embassy
Rector of Azerbaijan University, PhD in Philology Saadat Aliyeva, took part in an official reception held at the U.S. Embassy in Azerbaijan. The event was organized to welcome Mr. Michael Hackett, the Embassy’s new Public Affairs Officer, and Mr. Anthony Dean Franchina, his Deputy.
During the event, discussions focused on the ongoing collaboration between Azerbaijan University and the U.S. Embassy, with particular attention to future plans in the field of education. Also in attendance was Elmira Ismayilova, Head of the University’s International Relations Department.
It is worth noting that during the 2025/2026 academic year, Azerbaijan University will host one of three tutors arriving in the country under the Fulbright English Teaching Assistant (ETA) Program. This program, along with the partnerships established through it, strengthens the University’s international ties and opens up new opportunities for students, offering valuable international experience and supporting the development of language skills.