“Sağlam bir dünya üçün yaşıl enerji” müsabiqəsinə 19 universitetdən 30 iş daxil olub
“Sağlam bir dünya üçün yaşıl enerji”mövzusunda Azərbaycan Universiteti tərəfindən elan olunan “Ən yaxşı tələbə elmi işi” müsabiqəsinə təqdim olunmuş işlərin müvafiq komissiya üzvləri tərəfindən seçimi aparılır. Seçilmiş işlər müsabiqənin II mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanacaq və bu mərhələyə adlayacaq iştirakçıların adları Azərbaycan Universitetinin saytında elan olunacaqdır.
II mərhələ 15 fevral – 01 mart 2018 tarixləri arasında keçiriləcəkdir. II mərhələyə keçən iştirakçılar  öz elmi işlərini 20 dəqiqə ərzində komissiya qarşısında  təqdim etməlidilər.
Qalibləri  I, II və III dərəcəli diplomlar, hədiyyələr və pul mükafatı gözləyir.
• I Yer – 800 manat
• II Yer – 600 manat
• III Yer – 400 manat
Tələbə, magistrant, doktorant və dissertantların yaradıcı və intellektual potensialının ortaya çıxarılması məqsədi ilə keçirilən müsabiqəyə 19 universitetdən 30 iş daxil olub. Müsabiqənin tərəfdaşı Azərbaycan Respublikası Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyidir.

30 works from 19 universities have been presented to the competition
The works submitted to "The Best Student Scientific Work" competition announced by Azerbaijan University on "Green Energy for a Healthy World" are being selected by the relevant commission members. Selected works will get the right to participate in the II stage of the competition and the names of the participants will be posted on the website of Azerbaijan University.
II Stage will be held on February 15, 2018 – March 1, 2018. Participants who pass to the II stage will present their scientific works before the commission during 20 minutes.
The winners will be awarded I, II and III degree diplomas, prizes and money awards.
• I place – 800 AZN
• II place – 600 AZN
• III place – 400 AZN
30 works from 19 universities have been presented to the competition which serves to reveal and shape the creative and intellectual potential of students, masters, doctoral and dissertants. Partner of the competition is the State Agency for Alternative and Renewable Energy Sources of the Republic of Azerbaijan.