“Social Work & Social Research” beynəlxalq elmi konfransının işinə start verilib
“Social Work & Social Research” beynəlxalq elmi konfransının plenar məruzəçiləri - ABŞ-ın Vaşinqton Universitetinin Braun Sosial iş və ictimai səhiyyə fakültəsinin professoru, Sosial İnkişaf Mərkəzinin təsisçisi və direktoru Michael Sherraden, mərkəzin beynəlxalq proqramlarının direktoru Li Zou, mərkəzin həmdirektoru və fakültənin müəllimi Lissa Johnson, mərkəzin aparıcı tədqiqatçısı və fakültənin müəllimi Aytəkin Hüseynli Azərbaycan Universitetində olub, rektor Səadət Əliyeva ilə görüşüblər. Görüşdə 24-25 noyabr 2023-cü il tarixlərində Azərbaycan Universitetinin evsahibliyində Bakıda keçiriləcək ikigünlük beynəlxalq konfransa hazırlıq işləri və təşkilati məsələlər haqqında fikir mübadiləsi aparılıb, konfransın işinə start verilib.
Qonaqlara Azərbaycan Universitetinin fəaliyyəti və beynəlxalq əlaqələri, sosial iş ixtisasının tədrisi, həmçinin ölkədə sosial işin təşkilinin mövcud vəziyyəti, ixtisas üzrə məzunların əmək bazarına çıxışı və karyera imkanları haqqında ətraflı məlumat verilib.
Görüşdə Vaşinqton Universitetinin Sosial İnkişaf Mərkəzi ilə Azərbaycan Universiteti arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri də müzakirə olunub və əməkdaşlığın şaxələndirilməsi barədə razılığa gəlinib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti, Türkiyənin Sakarya Universiteti, ABŞ-ın Vaşinqton Universiteti və Sosial Tədqiqatlar Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən ikigünlük beynəlxalq elmi konfransa dünyanın 32 ölkəsindən 156 məruzə qəbul edilib. Hibrid formada təşkil olunan konfransın işçi dili ingilis dilidir. 10-dan çox ölkədən konfransın mövzusu üzrə dünyanın ən tanınmış 40-a yaxın alimi “in person” iştirakını təsdiq edib. Zoom platforması vasitəsilə isə 40-a yaxın ölkədən iştirakçı konfransın işinə qoşulacaq.

Plenary speakers of the international scientific conference "Social Work & Social Research" - Professor of Brown School at Washington University in St. Louis, USA, founding director of the Center for Social Development Michael Sherraden, Director of international programs of the center Li Zou, Associate director of the center and teacher of the faculty Lissa Johnson, leading researcher of the center and teacher of the faculty Aytekin Huseynli visited Azerbaijan University and met with rector Saadat Aliyeva. At the meeting, views on preparations and organizational issues for the two-day international conference to be held in Baku on November 24-25, 2023, hosted by Azerbaijan University were discussed, and the work of the conference has been started.
The guests were given detailed information about the activity and international relations of Azerbaijan University, the teaching of the social work major, as well as the current state of the organization of social work in the country, access to the labor market and career opportunities for graduates of the major.
At the meeting, possible directions of cooperation between Washington University Center for Social Development and Azerbaijan University were discussed, and an agreement on the diversification of cooperation was reached.
It should be noted that 156 reports from 32 countries of the world were accepted for the two-day international scientific conference jointly organized by Azerbaijan  University, Sakarya University of Turkey, Washington University (St. Louis) and the Center for Social Research.
The working language of the hybrid conference is English. About 40 of the world's most famous scientists from more than 10 countries have confirmed their participation "in person" on the topic of the conference. Through the Zoom platform, participants from about 40 countries will join the work of the conference.