Sosioloq Əhməd Mansurov Sosial iş tələbələrinə mühazirə oxuyub
“Gənclər İnkişaf Naminə” İctimai Birliyinin sədri, sosioloq Əhməd Mansurov qonaq mühazirəçi qismində Sosial iş tələbələrinin qonağı olub. Sosioloq III kurs tələbələrinə “Zorakılıq və məişət zorakılığı” mövzusunda mühazirə oxuyub.
Qonaq qeyd edib ki, məişət zorakılığı yalnız ailə üçün deyil, cəmiyyət üçün də böyük problemdir. Bu səbəbdən mübarizə də olduqca mürəkkəb bir proses olub, məqsədyönlü yanaşma tələb edir.
Mühazirə zorakılıq anlayışı, səbəbləri, növləri, əlamətləri, "Məişət zorakılığının qarşısının alınması haqqında" Qanunun tətbiqi və başqa bu kimi mövzuları əhatə edib. Dərsdə “Məişət zorakılığına məruz qalmış şəxslərə necə kömək göstərilməlidir” sualına cavab axtarılıb, mövzuya dair keyslər müzakirə olunub.

Sociologist Ahmed Mansurov conducted a lecture for the Social Work students
The chairman of the Public Union of “Youth Sustainable Development”, sociologist Ahmed Mansurov was a guest lecturer at Azerbaijan University for Social Work students. Sociologist held a lecture for the 3rd year students on the topic “ Violence and Domestic Violence”.
The guest mentioned that domestic violence is not the problem of the family, it is the main problem of the whole community as well. Therefore the struggle needs a careful and tender approach, because of its complicated process.
The concept of violence, its causes, types, features, the implementation of the law “Preventing the Domestic Violence” and other aspects had been discussed in the lecture. The question  “How to assist people suffering domestic violence?” was thoroughly considered and some cases were reviewed during the lecture.