Tələbələr “Golden City” hotelinin fəaliyyəti ilə tanış olublar
Azərbaycan Universitetinin Turizm işinin təşkili ixtisası üzrə təhsil alan III kurs, 194810-cu qrupun tələbələri “Golden City” hotelində olublar. Tələbələrə Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının turizm ixtisası üzrə müəllimi Qəhrəman Yusupov rəhbərlik edib. Hotelin işi ilə əyani tanışlıqda məqsəd təhsil prosesində əldə etdikləri nəzəri biliklərin praktiki olaraq tamamlanmasıdır.
Burada tələbələrə hotelin yaranması və fəaliyyəti, həmçinin əməkdaşlıq etdiyi təşkilatlar haqqında məlumat verilib. Bildiirlib ki, 4 ulduz dərəcəsinə malik hotel istehsalat müəssisələri ilə yanaşı turizm şirkətləri ilə də sıx əməkdaşlıq edir. Daha sonra tələbələr hoteldə  turistlərə təqdim olunan xidmət çeşidi ilə ətraflı tanış olublar. Onlara nömrələrin quruluşu, biribirindən fərqi, qidalanma sahəsində təklif olunan menyu, SPA-saunanın işi, digər xidmətlər haqqında da məlumat verilib.
Qeyd edək ki, 194810-cu qrupun tələbələri turist səfərlərinə həvəslə çıxırlar. Noyabr ayında onlar Qəhrəman Yusupovun rəhbərliyində Qəbələ rayonuna 2 günlük səfər edib, rayonun turizm resursları ilə tanış olublar.

The students got acquainted with the activities of the Golden City Hotel
3rd year students of 194810 group studying at Azerbaijan University, majoring in Tourism Organization visited the Golden City Hotel in Baku. The students were led by Gahraman Yusupov, a teacher of tourism at the Department of Finance and Economics. The purpose of the visual acquaintance with the work of the hotel is to practically complete the theoretical knowledge acquired by students in the educational process.
The students were informed about the establishment and activities of the hotel, as well as the organizations with which it cooperates. It was noted that the 4-star hotel works closely with tourism companies as well as manufacturing companies. Then the students got acquainted in detail with the range of services provided to tourists at the hotel. They were also informed about the structure of the rooms, the differences between them, the menu offered in the field of nutrition, the work of the SPA-sauna, and other services.
It should be noted that the students of the 194810 group are eager to go on tourist trips. In November, led by Gahraman Yusupov, they traveled to the Gabala region for two days and got acquainted with the tourism resources of the region.