Tələbələr üçün “Global Volunteer” proqramının təqdimatı
Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün dünyanın ən böyük tələbə gənclər təşkilatı olan “AIESEC”-in “Global Volunteer” adlı xaricdə təcrübə proqramının təqdimatı keçirilib. Təqdimatı “AIESEC” Azərbaycan Gənclər Təşkilatının sədr müavini Murad Qəniyev və marketinq üzrə əməkdaşı Behbud Həmzəyev aparıb.
Tədbirdə qeyd olunub ki, dünyanın 126 ölkəsində fəaliyyət göstərən və 90 mindən çox üzvü olan təşkilat 10 ildən artıqdır ki, Azərbaycan gənclərinin inkişafında aktiv şəkildə iştirak edir. “AIESEC” təşkilatının məqsədi beynəlxalq və yerli təcrübə proqramları vasitəsilə gənclərin liderlik, satış, marketinq, layihələrin idarə edilməsi, maliyyə, insan resursları və başqa bu kimi sahələrdə bacarıqlarını üzə çıxarmaq və inkişaf etdirməkdir.
Təşkilatın beynəlxalq layihələrindən olan “Global Volunteer” xaricdə təcrübə proqramı 6-8 həftəni əhatə edir və könüllülük əsasında həyata keçirilir. Proqram çərçivəsində tələbələrə beynəlxalq komandada iştirak etməklə sosial layihələrdə çalışmaq təklif olunur. Tələbələrdən ingilis dili biliyi və 18-29 yaş aralığında olmaları tələb olunur.
Proqrama müraciət etmək istəyən tələbələr onlayn müraciət formasını www.aiesec.org saytından əldə edə bilərlər.

Presentation of the "Global Volunteer" program for students
AIESEC's Global Volunteer internship program that is the largest Student youth organization  in the world was presented to students of Azerbaijan University. The presentation was opened by Murad Ganiyev, Deputy Chairman of the AIESEC Azerbaijan Youth Organization and Behbud Hamzayev, Marketing Officer.
It was noted at the event that an organization operating in 126 countries and having more than 90 thousand members has been active for more than 10 years in the development of Azerbaijani youth. The purpose of AIESEC is to identify and develop young people's skills in leadership, sales, marketing, project management, finance, human resources and other fields through international and local practice programs.
As one of the international projects of the organization, the Global Volunteer internship program, covering up to six weeks, is being implemented voluntarily. Under the program, students are offered to work in social projects by participating in an international team. Students are required to have English language proficiency and age between 18-29 years.