Tələbələr üçün “Karyerada ilk addım” təlimi keçirilib
Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin Bakı şəhər Məşğulluq İdarəsi tərəfindən “Karyerada ilk addım” adlı təlim keçirilib.
Təlimçi Əhəd Kazımlının apardığı təlim məzun və tələbələrin əmək bazarına inteqrasiyasına köməklik göstərilməsi məqsədi daşıyır.
Təlimdə tələbələrin hazırkı iş həyatında və gələcək karyeralarında düzgün və uğurla irəliləmək, idarəetmə bacarıqlarına sahib olmaq üçün zəruri məlumatlar verilib.
Təlim universitetdə təhsil müddətində ixtisas üzrə təcrübə və staj keçmə imkanlarının araşdırılması, ictimai işlərdə iştirak, könüllülük təcrübəsi, peşəkar karyeranın təməli və inkişaf etdirilməsi, komandanın qurulması, təqdimat bacarıqları, CV hazırlama və müsahibəyə hazırlıq qaydaları kimi mövzuları əhatə edib.

“The first step in a career” was held for students
The Ministry of Labor and Social Protection of Azerbaijan Republic held a training on "The first step in a career" by the department of the State Employment Service of Baku for Azerbaijan University students.
Training conducted by trainer Ahad Kazimli aims to promote the integration of graduates and students into the labor market.
The training provides the necessary information to guide students in their current working lives and future careers as well as in their managerial skills.
The training covered such topics as researching opportunities for internships and internships at the university, participating in public affairs, volunteering, founding and developing professional careers, team building, presentation skills, CV preparation and interviewing.