Tələbələrimiz Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsində təcrübə keçir
Azərbaycan Universitetinin Sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbələri diplomqabağı istehsalat təcrübəsini Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin tabeçiliyində Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində keçirlər. Tələbələr mərkəzdə fiziki və əqli əlilliyi olan, habelə sağlamlıq imkanları məhdud olan uşaqlar və onların ailə üzvləri, valideyn himayəsindən məhrum olan, kimsəsiz və baxımsız uşaqlar, sosial təhlükəli vəziyyətdə olan yetkinlik yaşına çatmamış şəxslər və onların ailələri, qaçqın və məcburi köçkün, habelə şəhid ailələrindən olan uşaqlar və onların ailə üzvləri, uşaq müəssisələrində olan uşaqlar və onların ailə üzvləri, zorakılığa məruz qalan şəxslər, cəzaçəkmə müəssisələrindən azad olunmuş şəxslər, tək valideyni (qəyyum və himayəçisi) olan uşaqlar, aztəminatlı ailələrlə çalışırlar. Həmçinin benefisiarlarla praktiki iş prosesində iştirak edir, təlimçi olaraq təlimlər keçir, ailələrə səfərlər həyata keçirirlər.
İstehsalat təcrübəsi 24 may 2022-ci il tarixində yekunlaşacaq. Mərkəzdə təcrübə keçən tələbələrin sayı 7-dir və təcrübə rəhbəri p.ü.f.d Tünzalə Verdiyevadır.
Qeyd edək ki, Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi - Alternativ qayğı modelində, icmada risk qruplarından olan uşaq, qadın və ailələrə göstərilən dəstəyi özündə birləşdirən, xidmətdən kənar, lakin xidmətə yönəldən, icmada mövcud olmayan xidmətlərin ilkin formada əhaliyə çatdırılmasına yönələn, fors major situasiyalarda lazım dəstəyi və fəaliyyəti həyata keçirir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə 2007-ci ildə Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi Dövlət Komitəsinin tabeçiliyinə verilmişdir.

Our students have an internship at the State Committee for Family, Women and Children
4th year students majoring in social work at the Azerbaijan University are undergoing pre-diploma internship at the Shuvalan Child and Family Support Center under the State Committee for Family, Women and Children. Students from the center are children with physical and mental disabilities, as well as children with disabilities, their families, orphans and neglected children, socially vulnerable minors and their families, refugees and IDPs, as well as families of martyrs. children and their family members, children in children's institutions and their family members, victims of violence, persons released from prisons, children with single parents (guardians and custodians), work with low-income families. They also participate in practical work with beneficiaries, conduct trainings as trainers, and visit families.
The internship will end on May 24, 2022. The number of interns at the center is 7, and the head of the internship is Ph.D. Tunzala Verdiyeva.
It should be noted that Shuvalan Child and Family Support Center - In the alternative care model, which includes support for children, women and families at risk in the community, out-of-service but service-oriented, aimed at providing non-community services to the population in case of force majeure support and carry out activities. By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, in 2007 Shuvalan was transferred to the State Committee for Child and Family Support.