Tələbələrimiz “Şəhid qardaşıma məktub” inşa-yazı müsabiqəsinə qoşulub
Yeni Azərbaycan Partiyası Nəsimi rayon təşkilatı tərəfindən 27 sentyabr - Şəhidlərin Anım Günü ilə əlaqədar silsilə tədbirlərin həyata keçirilməsi planlaşdırılır. Bu tədbirlərdən biri də Nəsimi rayon ərazisində yerləşən universitetlərdə təhsil alan gənclər arasında keçirilən “Şəhid qardaşıma məktub” inşa-yazı müsabiqəsidir. Azərbaycan Universitetinin müxtəlif ixtisaslar üzrə təhsil alan 100-ə yaxın tələbəsi müsabiqəyə qoşulub.
Müsabiqənin Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün keçirilən açılış mərasimində YAP Nəsimi rayon təşkilatının sədri, millət vəkili Məlahət İbrahimqızı çıxış edərək tələbələrə müsabiqə haqqında məlumat verib. Millət vəkili bildirib ki, 2020-ci il Azərbaycan xalqının tarixinə qızıl hərflərlə yazılıb. Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyilə Milli Ordumuz otuz ilə yaxın müddətdə işğal altında olan torpaqlarımızı təcavüzkar Ermənistanın quldur ordusundan azad edib. Haqq və ədalət uğrunda aparılan 44 günlük Vətən Müharibəsi möhtəşəm Zəfərlə  nəticələnib. Bu Zəfər yüzlərlə şəhidimizin  qanı ilə yazılıb. Bu Zəfəri biz şəhidlərimizə və qazilərimizə borcluyuq. Hər birimiz həm vətəndaş kimi, həm də tutduğumuz vəzifə çərçivəsində gənc nəslin onlar kimi formalaşmasında məsuliyyət daşıyırıq. Bu mənada YAP Nəsimi rayon təşkilatı ardıcıl olaraq həm I Qarabağ, həm də Vətən Müharibəsinin qəhrəmanlarının gənclər arasında təbliği  məqsədilə müxtəlif tədbir və  layihələr həyata keçirir, rayon təşkilatı rayon ərazisində yaşayan şəhid ailələri və qaziləri ilə sıx əlaqə saxlayır, onların problemlərinin həllinə çalışılır.
Qeyd edək ki, mövcud koronavirus pandemiyasını nəzərə alaraq, müsabiqə  online formatda təşkil olunur. Müsabiqənin  keçirilmə qaydaları YAP Nəsimi rayon təşkilatının Facebook səhifəsində verilib. Müsabiqənin münsiflər heyətinin tərkibində şəhid ailələri və qazilər də var. İnşa-yazı müsabiqəsinin 15 may tarixində yekunlaşdırılması planlaşdırılır.

Our students joined essay competition "Letter to my martyred brother"
Nasimi district branch of the New Azerbaijan Party plans to hold a series of events on September 27th - Martyrs' Remembrance Day. One of these events is the essay competition "Letter to my martyred brother" carried out among the students of universities located in Nasimi district. About 100 students of Azerbaijan University from various faculties joined the competition.
Speaking at the opening ceremony of the competition held for the students of Azerbaijan University, Chairperson of the New Azerbaijan Party’s Nasimi district branch, MP Malahat Ibrahimgizi informed the students about the competition stating that 2020 was inscribed in golden letters in the history of the Azerbaijani people. Under the leadership of victorious Supreme Commander-in-Chief Iham Aliyev, our National Army liberated the Azeri lands kept under occupation by Armenian aggressors for almost thirty years. The 44-day Patriotic War for justice resulted in a great victory. This victory was gained at the cost of the blood of hundreds of martyrs. We owe this victory to our martyrs and veterans. Each of us as a citizen is responsible for bringing up the new generation of young people alike our martyrs. In this reagrd, the New Azerbaijan Party’s Nasimi district branch consistently implements various events and projects to promote the heroes of both the First Karabakh War and the Great Patriotic War among the youth, frequently contacts martyr families and veterans and shows support to solution of their problems.
Note that, in the view of the pandemic, the competition is organized online. The rules of the competition are posted on the Facebook page of the Nasimi district branch of the New Azerbaijan Party. The jury of the competition also includes the families of martyrs and veterans. The essay competition is scheduled to end on May 15.