Elmi tədqiqat və elmi əsərlərin hazırlanması qaydaları mövzusunda təlim keçirilib
Azərbaycan Universitetində Təlim və Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə elmi – tədqiqat işlərinin planlaşdırılması və yerinə yetirilməsi mövzusunda təlim keçirilib. Təlimdə universitetin magistratura II kurs tələbələri iştirak edib.
Təlimi giriş sözü ilə elmi işlər üzrə prorektor, r.e.d. Yusif Qasımov açaraq elmi fəaliyyət,  müasir dünyanın çağırışları və elmin qarşısında duran vəzifələr haqqında danışıb.
Daha sonra Elm şöbəsinin müdiri Lətifə Ağamalıyeva “Tezislərin hazırlanma qaydaları” və “Uğurlu təqdimat hazırlanması texnologiyası”,  Riyaziyyat və informatika kafedrasının müdiri Qabil Əliyev “Magistr dissertasiyalarının hazırlanması qaydaları” mövzusunda məruzə ilə çıxış ediblər.

Training was held on the rules of scientific research and preparation of scientific works
Training on planning and implementation of scientific research works was held at Azerbaijan University with the organization of Training and Education Center. Second year master's degree students of the university participated in the training.
The training was given by the vice-rector for scientific affairs, Doctor of Mathematics Yusif Gasimov and he spoke about scientific activity, the challenges of the modern world and the tasks facing science.
Later, Latifah Agamaliyeva, head of the Science department, made a report on "Rules for preparing theses" and "Technology of successful presentation preparation", Gabil Aliyev, head of the Department of Mathematics and Informatics, presented a report on "Rules for preparing Master's dissertations".