TKTA Azərbaycan Universitetində üç günlük təlim keçirir
Bu gün Azərbaycan Universitetində “Sillabusların tərtibi, təlim nəticələrinin formalaşdırılması və qiymətləndirilməsi" mövzusunda üç günlük təlim öz işinə başlayıb. Təlimi Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov aparır.
Təlimin məqsədi Azərbaycan Universitetinin akademik heyətinə sillabusların hazırlanması və təlim nəticələrinin müvafiq standartlara uyğun olaraq yazılmasına dair geniş məlumat vermək və daxili keyfiyyət təminatına dəstək göstərməkdən ibarətdir.
Qeyd edək ki, təlim agentlik ilə Azərbaycan Universiteti arasında təlim xidmətinin göstərilməsinə dair əməkdaşlıq müqaviləsinə uyğun olaraq  təşkil olunub. Təhsil müəssisələrində daxili keyfiyyət təminatı sistemlərinin qurulması və inkişaf etdirilməsi ilə bağlı məsləhət və metodiki dəstək xidmətləri təşkil etmək, eləcə də təhsil müəssisələrinin akkreditasiyasının həyata keçirilməsi üçün tövsiyələr hazırlamaq və təlimlər təşkil etmək TKTA-nın fəaliyyət istiqamətlərindən biridir.

A three-day training on "Compilation of syllabuses, formation and evaluation of learning outcomes" has started at Azerbaijan University today. The training is conducted by Asiman Ilyasov, Head of the Training and Methodology Department of the Education Quality Assurance Agency (EQAA).
The purpose of the training is to provide the academic staff of the University of Azerbaijan with extensive information on the preparation of syllabuses and the writing of training results in accordance with relevant standards and to support internal quality assurance.
It should be noted that the training was organized in accordance with the cooperation agreement between the agency and Azerbaijan University on the provision of training services. One of the EQAA’s activities is to organize consulting and methodological support services related to the establishment and development of internal quality assurance systems in educational institutions, as well as to prepare recommendations and organize trainings for the accreditation of educational institutions.