Mübadilə tələbəsi Jonas Borsch “Proqram mühəndisliyinə ekskursiya” mövzusunda təqdimatla çıxış edib
Koblenz Tətbiqi Elmlər Universitetinin sonuncu kurs tələbəsi Jonas Borsch universitetlərarası müqavilə çərçivəsində hazırda Azərbaycan Universitetində təhsilini davam etdirir. Almaniyalı tələbə qrup yoldaşları üçün “Proqram mühəndisliyinə ekskursiya” mövzusunda təqdimatla çıxış edib.
Təqdimat proqram təminatının sınaqdan keçirilməsi (Software Testing) və keyfiyyətin təminatı (Quality Assurance) proseslərinə həsr olunub. Jonas Borsch bu mərhələlərin proqram məhsullarının etibarlılığı və təhlükəsizliyinin təmin olunmasında mühüm rol oynadığını vurğulayıb.
Təqdimatda həmçinin proqram mühəndisləri ilə etik hakerlər və təhlükəsizlik analitikləri arasında əməkdaşlığa toxunulub. O, kibertəhlükələrə qarşı mübarizədə bu mütəxəssislər arasında sıx əməkdaşlığın zəruri olduğunu qeyd edib.
Ətraflı və sistemli şəkildə hazırlanan təqdimat iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Qeyd edək ki, Koblenz Tətbiqi Elmlər Universitetinin sonuncu kurs tələbəsi Jonas Borsch, hazırda mübadilə proqramı çərçivəsində Azərbaycan Universitetində İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisası üzrə təhsilini davam etdirir.

Exchange student Jonas Borsch delivered presentation on “An Insight into Software Engineering”
Jonas Borsch, a final-year student at the Koblenz University of Applied Sciences, is currently continuing his studies at Azerbaijan University under an inter-university exchange agreement. As part of this academic collaboration, the German student delivered a presentation titled “An Insight into Software Engineering” to his fellow students.
The presentation focused on software testing processes and quality assurance, with Borsch emphasizing the crucial role these stages play in ensuring the reliability and security of software products.
He also highlighted the importance of collaboration among software engineers, ethical hackers, and security analysts, noting that their close cooperation is essential in the fight against cyber threats.
Well-structured and detailed, the presentation sparked strong interest among the audience.
It is worth mentioning that Jonas Borsch, a final-year student at the Koblenz University of Applied Sciences, is currently pursuing his studies at Azerbaijan University within the framework of a student exchange program in the field of information security.